Stross Kahn savetnik u Vladi Srbije?

Lider naprednjaka Aleksandar Vučić na sednici Glavnog odbora Srpske napredne stranke u petak je pomenuo mogućnost da jedan stranac dobije bitnu funkciju u rekonstruisanoj Vladi Srbije.

Kako je potvrđeno listu Danas u obaveštenim izvorima, taj stručnjak iz inostranstva, za čije ime je Vučić poručio da će "biti prava bomba" jeste Dominique Stross Kahn bivši direktor MMF.

Kako navode izvori lista, to bi bila velika dobit za Srbiju, koja bi doprinela boljem kvalitetu vođenja državnih poslova, naročito u oblasti ekonomije, a postoji i ozbiljna namera da se u Ministarstvu privrede dovede "ugledni francuski stručnjak". 

Najveća dilema u realizaciji ovih planova mogla bi biti mogučnost plaćanja ovakvih, svetski poznatih stručnjaka. 

Inače, on je optužen sa još 12 osoba, zbog učešća u organizovanoj prostituciji u jednom hotelu u Lilu. Tužioci su u junu zatražili da se odbace optužbe protiv Stross Kahna za podvođenje u okviru organizovanog kruga prostitucije, ali su istražne sudije odlučile da on ipak ide na suđenje, preneo je AFP.

On se povukao sa čela MMF-a nakon što je optužen za silovanje sobarice u jednom njujorškom hotelu, u avgustu 2011. godine.

Pošto su optužbe protiv njega u SAD odbačene, vratio se u Francusku, gde se suočio s novim optužbama.

Američki reditelj Abel Ferara je odlučan da tokom leta snimi i film o ovoj aferi pod nazivom "DSK" sa francuskim glumcima Gerarom Depardieu-om i Isabel Agiani u glavnim ulogama, a do afere je bio ozbiljan kandidat socijalista za kandidata na predsedničkim izborima u Francuskoj.

Foto: Beta/AP

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE