
Francuska – zemlja sa najviše milionera
Francuska ima više milionera nego ijedna druga evropska zemlja, navodi se u godišnjoj analizi švajcarske banke Kredi suis o stanju bogatstva u svetu.
U Francuskoj ima 2,6 miliona dolarskih milionera, u Velikoj Britaniji 1,6 miliona, a u Švajcarskoj samo 622.000 ljudi koji imaju više od milion dolara.
U izveštaju se navodi da Nemačka i Velika Britanija imaju više milionera čija je imovina vrednija od 100 miliona dolara. U izveštaju objavljenom u sredu nije detaljnije preciziran broj milionera u odnosu na broj stanovnika.
U odnosu na prošlu godinu, svetsko bogatstvo povećalo se za 18,4 odsto zahvaljujući rastućem bogatstvu u Južnoj Africi, Indiji, Australiji, Čileu i Singapuru. Prosecno bogatstvo po osobi u svetu iznosi 51.000 dolara, navodi se u analizi.
Švajcarska je jedina zemlja u svetu u kojoj bogatsvo prelazi prag od 500.000 dolara po osobi. Prosečan prag bogatstva u Australiji i Norveškoj je 300.000 dolara.