Najveći troškovi grejanja na struju i lož ulje

Najveće troškove za grejanje u sledećoj sezoni, ukoliko bi se zadržale sada važeće cene energenata, imaće domaćinstva koja koriste lož ulje i električnu energiju, direktno, bez akumulacije u grejnim telima i kotlovima za etažno grejanje, saopštila je danas Agencija za energetiku Srbije.

Ova domaćinstva za grejanje stana od 60 kvadratnih metara tokom cele sezone moraju da izdvoje oko 142.600 dinara za lož ulje, odnosno 122.700 dinara za električnu energiju.

Najjeftinije grejanje imaće domaćinstva koja koriste termoakumulacione peći i ugalj. Troškovi grejanja na ugalj, zavisno od vrste uglja sa uračunatim troškovima prevoza, iznose od 47.400 do 49.100 dinara.

Ukoliko se za grejanje stana koriste termoakumulacione peći, troškovi iznose oko 41.300 dinara, ali samo uz uslov isključivog korišćenja jeftinije noćne električne energije. Svako dopunjavanje peći tokom dana, korišćenjem skuplje električne energije značajno uvećava ove troškove.

Tako će dopunjavanje dve peći snage od po tri kilovata samo tokom dva sata dnevno uvećati troškove grejanja za oko 44 odsto na 59.400 dinara.

Troškovi grejanja na gas, po cenama iz aprila, iznose 51.000 dinara, navedeno je u saopštenju.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE