Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Nikom se ne radi s pilićima za 40.000 funti

    Britanci bi mogli da imaju problem sa izvozom piletine, jer niko ne želi da se prihvati posla sa veoma solidnom godišnjom platom od 40.000 funti, a radi se o poziciji "određivača pola pilića".

    Za taj posao je potrebna trogodišnja obuka, a radno vreme je 12 sati dnevno. Kako pišu britanski mediji, mesna industrija na Ostrvu se trenutno suočava sa zaista ozbiljnim problemom, iako se u nekim delovima sveta taj posao čak smatra prestižnim.

    "Na jugoistoku Azije određivač pola je posao koji sa sobom nosi visok status. Ovde u Britaniji je posao koji predstavlja predmet sprdnje", kaže izvršni direktor tela nadležnog za živinarstvo u Velikoj Britaniji Andrew Large.

    Iako je predviđena mesečna plata veća od 3.000 funti, kandidate odbijaju trogodišnja obuka, radno vreme i činjenica da je posao veoma repetitivan.

    Osim toga, prohtevi su izuzetno visoki – za određivanje pola pileta, odnosno prepoznavanje minijaturnih razlika na njihovom telu, zaposleni ima od tri do pet sekundi, trebalo bi da "obradi" između 800 i 1.200 pilića dnevno, a dozvoljena greška je tek nešto veća od dva odsto.

    "Potrebno je tri godine da kod nekoga razvijete spretnost i moć zapažanja toliku da ta osoba može da pouzdano odrede pol ptice. Ljudi ni za druge, atraktivnije pozicije ne žele da prolaze kroz višegodišnju obuku."

    Sam posao definitivno ne zvuči privlačno, iskreno, po ceo dan bi trebalo da gledate piliće otpozadi, kaže Large.
    Podela pilića na osnovu pola već prvog dana njihovog života je veoma važna za industriju, jer se ženski pilići uzgajaju zbog jaja, a muški zbog mesa.

    Proizvođači pouzdanom podelom štede i vreme i novac, jer se sekundarne polne karakteristike kod pilića jasno razaznaju tek nakon četiri do šest nedelja.

    What's your reaction?

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE