Pomoć za smanjenje nivoa aflatoksina u namirnicama

 

Vlada Vojvodine ovlastila je na sednici Direkciju za robne rezerve da pomogne stočarima da smanje nivo aflatoksina u životnim namirnicama i stočnoj hrani.

Direkcija je ovlašćena da obezbedi 1.200 tona kukuruza za registrovana poljoprivrednih gazdinstava u Vojvodini koja imaju "umatičena grla".

Kako se navodi u saopštenju, pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo utvrdiće spisak gazdinstava i odrediti količinu kukuruza "po umatičenoj kravi".

Vlada je donela zaključak da se, dok postoji potreba, nastavi praćenje prisustva aflatoksina u životnim namernicama i stočnoj hrani u Vojvodini.

Stočari su krajem februara ispred zgrade pokrajinske Vlade prosuli stotine litara mleka, nezadovljni time što je pokrajinski sekretar za poljoprivredu Goran Ješić izneo podatke o povišenom nivou aflatoksina u mleku.

Stočari su tada optužili Vladu Vojvodine da uništava domaću proizvodnju.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE