Angela Merkel dobila povišicu, primaće 17.016 evra

Nemačka kancelarka Angela Merkel će od sledeće godine imati za 930 evra veću mesečnu platu, zahvaljujući tome što je nemački kabinet odobrio sebi prvu povišicu u poslednjih 12 godina.

Plate Merkelove i ministara u njenoj vladi će biti povećane za ukupno 5,7 odsto u tri faze zaključno sa avgustom 2013, nakon čega će kancelarkina bruto plata iznositi 17.016 evra, prenela je agencija AFP.

Istovremeno će zarada ministara porasti za 750 evra na prosečno 13.795 evra, saopšteno je u Berlinu.

Poznato je da je Merkelova, koju je časopis „Forbs“ nedavno proglasio najmoćnijom ženom sveta, prilično skromna, a početkom meseca su je snimili u prodavnici kako kupuje namirnice.
 
Kancelarka je najodlučniji zagovornik štednje u evrozoni za vreme trajanja dužničke krize, usled čega je bila izložena kritici Grčke, a u novije vreme i Francuske, čiji novi predsednik Fransoa Oland ističe potrebu fokusiranja na ekonomski rast.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE