Počela izgradnja 120 parking mesta na Bežanijskoj kosi

Opština Novi Beograd počela je izgradnju 120 parking mesta i uređenje praznog prostora na Bežanijskoj kosi, u blizini osnovne škole „Borislav Pekić“, saopšteno je iz te opštine.

Radovi na izgradnji parkinga, na uglu ulica Nikole Dobrovića i Danila Lekića, u zavisnosti od vremenskih uslova, biće okončani za oko mesec dana. Kako je navedeno u saopštenju, rešavanje problema građana sa nedostatkom mesta za parkiranje je prioritet opštine, pa je u proteklom periodu napravljeno oko 5.000 novih parking mesta.

– Imamo dosta mesta koja su kritična kada je reč o parkiranju i to je problem koji se stalno mora rešavati. Samo u poslednje četiri godine napravili smo oko 5.000 parking mesta – nešto od sopstvenih sredstava, ali i uz pomoć grada, a za ovaj parking prostor opština je napravila projekat, a finansirala ga je Gradska uprava – rekao je predsednik opštine Nenad Milenković.

Opština Novi Beograd izgradila je prošle godine 800 novih parking mesta, a na uređenju parkinga trenutno se radi i u Bloku 61. U planu je i sređivanje parkinga u Bloku 64, a problem sa parkiranjem posebno je izražen u blokovima 30 i 21.
 
 

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE