
(FOTO) Beneton povukao reklamu posle protesta Vatikana
Italijanska kuća Beneton povukla je reklamu u kojoj se papa Benedikt XVI i egipatski imam Al-Azhar ljube u usta, posle protesta Vatikana.
Vatikan je saopštio da takva reklamna kampanja predstavlja neprihvatljivu provokaciju koja vređa veru i upozorio da će preduzeti mere da zaštiti lik pape. „Beneton“ je saopštio da je cilj kampanje, nazvane „Protiv mržnje“ (Unhate), podsticanje tolerancije i „globalne ljubavi“, preneo je AP.
U kampanji su napravljene reklame sa montiranim fotografijama na kojima se ljube predsednici SAD i Venecuele Barak Obama i Ugo Čaves, Obama i kineski predsednik Hu Đintao, nemačka kancelarka Angela Merkel i francuski predsednik Nikola Sarkozi, kao i izraleski premijer Benjamin Netanijahu u palestinski predsednik Mahmud Abas.
Fotografija pape Benedikta i egipatskog imama bila je na vebsajtu „Benetona“ ceo dan, ali je povučena sat vremena posle reagovanja u Vatikanu i neće više biti deo reklamne kampanje.