Nema zainteresovanih za Ishranu Čačak

Čačansko preduzeće „Ishrana“, u kome je, zbog utvrđene nelikvidnosti, Privredni sud pokrenuo stečajni postupak krajem januara, još nije dobilo novog vlasnika.
 
– Javne ponude za prodaju trebalo je da budu otvorene u utorak, ali niko od zainteresovanih nije uplatio depozit, pa će uskoro biti objavljen novi javni poziv – izjavio je danas stečajni upravnik Milutin Obradović.
 
U vreme uvođenja stečaja, vrednost „Ishrane“, prema knjigovodstvenom stanju, iznosila je 340,7 miliona dinara.
 
Ovo preduzeće osnovano je 1956. godine i dugo je bilo glavni snabdevač hlebom i raznim pecivima Čačka i okolnih naselja. Privatizovano je krajem marta 2007. godine, kada je na aukcijskoj prodaji preduzeće kupio čačanski privrednik Zoran Bojović za 10,8 miliona dinara.
 
U trenutku privatizacije „Ishrana“ je posedovala upravnu zgradu, proizvodnu halu, mehanizovanu pekaru, skladište, više desetina prodavnica, građevinsko zemljište površine 17.515 ari i zapošljavalo 209 radnika.
 

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE