Papandreu: Grčka konačno ima program za rešavanje duga

Grčki premijer Jorgos Papandreu izjavio je večeras, po završetku samita lidera evrozone u Briselu, da Grčka „konačno ima program da reši, na duže staze, problem svog duga“.

Na zajedničkoj konferenciji za novinare sa predsednikom Saveta Evropske unije Hermanom van Rompejom i predsednikom Evropske komisije Žozeom Manuelom Barozom po završetku maratonskog sastanka u Briselu, Papandreu je zahvalio evropskim liderima za „paket“ pomoći Grčkoj.

„Mi smo ponosan narod, narod koji naporno radi i jedina stvar koju tražimo je pravo da napravimo promene“, kazao je Papandreu, a prenela ANA.

Čelnici 17 zemalja evrozone, okupljeni na vanrednom samitu u Briselu, postigli su večeras dogovor o novom paketu pomoći Grčkoj u vrednosti od blizu 159 milijardi evra, u kome će učestvovati i privatni sektor, navodi se u završnoj deklaraciji samita.

Pomoć evropskih vlada i Međunarodnog monetarnog fonda iznosiće 109 milijardi evra, dok će privatni sektor učestvovati sa 49,6 milijardi evra, preneo je AFP.

Predsednik Evropske centalne banke Žan-Klod Triše pozdravio je dogovor ocenivši da je reč o ključnom potezu za stabilizaciju javnih finansija Grčke.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE