Stranci u Beogradu usavršavali Guglove aplikacije

Tokom proteklog vikenda u zgradi opštine Novi Beograd kompanija „Google“ organizovala je radionicu u okviru koje je 60 modelara iz Srbije, kao i iz Francuske i Grčke razmenjivalo iskustva i usavršavalo se u kreiranju 3D sadržaja na servisu Google Earth.

Modelari su obilazili Beograd, slikali objekte i kreirali 3D modele zgrada u aplikaciji Gugl Skeč ap.

Servis Google Earth dnevno poseti više od 400 miliona ljudi, što je sjajna prilika da Beograd i drugi gradovi u Srbiji na ovaj način promovišu svoje kulturne, turističke i druge potencijale.

– Nakon uspešne saradnje sa opštinom Novi Beograd, kada smo u 3D svetu izgradili više od 700 objekata tog dela grada, nastavili smo povezivanje Beograda sa 3D Google. Organizovali smo obuku za modelare i u tu svrhu slikali Skupštinu grada, Narodnu skupštinu, Trg Republike, Terazije, Knez Mihailovu, Kalemegdan, Skadarliju, i tokom radionice razmenjivali iskustva kako je najbolje napraviti objekat u 3D svetu. Bilo bi sjajno kada bi i druge opštine pomogle da se objekti iz njihove opštine nađu u Google Earthu. Za godinu-dve imali bismo kompletiran 3D Beograd – kaže Željko Zdravković, realizator projekta „3D Novi Beograd“, koji je zajedno s Nikol Drobek, predstavnicom „Googla“, vodio radionicu.

Najbolja preporuka za dosadašnji rad modelara iz Beograda jeste činjenica da je predstavnica „Gugla“ pre dolaska u Beograd prošetala 3D Beogradom, i kad je došla u Beograd – sve joj je bilo poznato.

– Beograd je dobro predstavljen na Google Earthu, realno. Videla sam Beograd u 3D svetu i prepoznajem te objekte, što znači da radite pravu stvar – kaže Nikol Drobek.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE