Žena u Hrvatskoj primila vakcinu, srušila se i umrla

U Starim Perkovcima, kod Slavonskog Broda jutros je umrla 88-godišnja žena, neposredno nakon što je primila vakcinu protiv koronavirusa.

Iz HZJZ-a i HALMED-a je saopšteno da njena smrt nema uzročno-posledične veze sa vakcinisanjem, već da prve informacije upućuju da je žena umrla od srčanog zastoja.

„O celom slučaju obavešteni su Komisija Ministarstva zdravstva i Zavod za javno zdravstvo, kao i HAMED. Ono što u ovom trenutku mogu reći je da će u ovom slučaju biti sprovedena istraga, o čijim će rezultatima javnost pravovremeno biti obaveštena“, rekao je direktor županijskog zavoda za javno zdravlje dr Ante Cvitković za lokalni medij SB plus.

Kako nezvanično saznaje taj portal, ženu je u prisustvu medicinske sestre vakcinisala doktorka opšte medicine i primila je AstraZeneca cepivo.

Sve informacije o koronavirusu možete pronaći u posebnoj rubrici na našem sajtu COVID-19

Izvor: SB plus

Foto: Beta

What's your reaction?

Komentari

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE