Zašto je Milanu Ćulibrku žao što će izbori biti 24. aprila? (VIDEO)

Na Jahorina ekonomskom forumu razgovarali smo sa glavnim urednikom NIN-a Milanom Ćulibrkom i pitali ga kako on gleda na predizborne najave velikih investicija u Srbiji. Evo šta nam je odgovorio.

A ovo su samo neke od najavljenih investicija i objekata koji će se u narednom periodu izgraditi u Srbiji. Sve najave su samo iz aprila meseca.

Kompleks „Novi Niš“ –  106.000 kvadratnih metara stambenog i poslovnog prostora, 1.200 novih radnih mesta

Prodata Železara – 300 miliona evra investicija, maksimalna proizvodnja od 2,1 miliona tona i zadržavanje svih 5.050 radnika.

Kamen temeljac za kulu Beograd u budućem naselju Beograd na vodi – visoka oko 160 metara, 50.000 kvadrata i više od 40 spratova, najveća zgrada u ovom delu Evrope

Kamen temeljac za prvu Ikeu – novih 300 radnih mesta

Kamen temeljac za „Hilton Belgrade“ – 32.418 m2, imaće 250 soba i apartmana, osam spratova, posao za 300 ljudi

Nova proizvodna hala kineske fabrike Džonson elektrik – do avgusta 400 novih radnika

Masterplast u Subotici otvorio pogon za proizvodnju staklene vune – investirano oko osam miliona evra, zaposleno 205 radnika

Dve nove fabrike u Vladičinom Hanu: Teklas automotiv i Smelting – zaposleno 413 radnika, plan još 1.400

Kamen temeljac za fabriku kompanije Mei Ta – posao za 1.400 radnika

[preporucene_vesti ids=“227117, 234121″]

Izvor: BIZLife

Piše: A.M. / M.M.

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE