Vlada prihvatila ponudu Kineza za Železaru

Vladina radna grupa za privatizaciju Železare sa kineskim partnerom otvorila je u 11 sati finasijsku ponudu. Kako RTS saznaje, Vlada prihvata ponudu kompanije „Hbis“ za prodaju smederevske čeličane. Nezvanično, cifra je 46 miliona evra, javlja RTS.

I tehnička i finasijska ponuda kineskog i svetskog giganta je u skladu sa traženim uslovima na tenderu.

Vlada je na javnom pozivu tražila partnera za „Železaru Smederevo“ sa početom cenom oko 45 miliona 700.000 evra.

Kako prenosi Tanjug i premijer Srbije Aleksandar Vučić bio je raspoložen kada su mu danas pre podne postavili pitanje o Železari.

„Verujte, biće dobre vesti, sutra ću govoriti o tome i sve vas sutra vodim na ručak“, rekao je premijer, u prolazu sa otvaranja takmičenja na FON-u, novinarima, koji su mu dobacili pitanje o tome šta se dešava sa privatizacijom smederevske čeličane.

Izvor: BIZLife, RTS, Tanjug

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE