Slika dana za kraj blokade RTS: Pravi čuvari javnog servisa

Tokom studentske blokade Radio televizije Srbije, bili su blokirani svi ulazi u zgradu javnog servisa i dok su zaposleni mogli da izlaze, nikom nije dozvoljeno da uđe u objekat.

Svi „prilazi“ RTS-u bili su pod opsadom, a najupečatljivije je bilo na glavnom ulazu iz Takovske ulice, gde su studenti i građani popunili ceo parkig televizije i na ulazu je stajalo nekoliko redara u fluoroscentnim prslucima.

U 11.52h demonstranti su blokirali Takovsku ulicu i 15-minutnom tišinom odali poštu žrtvama tragedije na novosadskoj Železničkoj stanici.

IZJAVA DANA: Ubi ih prejaka reč

Zanimljivo je bilo na ulazu iz Aberdareve ulice. Na parkingu je bilo samo nekoliko automobila i jedan šatora sa hranom i vodom za studente koji su oko zgrade javnog servisa proveli skoro ceo dan.

Na samom ulazu par ukrštenih ograda i žardinjera, dva studenta redara, sa osmehom šalju pozdrav za medije…

Iako je u nekim trenucima padala obilna kiša i nije bilo nimalo prijatno, a ni toplo, za višečasovno stajanje na jednom mestu, raspoloženje ove dece, reklo bi se, ni u jednom momentu nije dobilo negativan „impuls“.

Komunikativni, vedri, uredno razgovaraju sa građanima koji im dolaze i nude ono što im je, eventualno, potrebno. U jednom trenutku tri starije gospođe prišle su grupi redara koji su „držali“ prilaz iz Tašmajdanskog parka i pitali ih šta da im donesu. „Hvala, ali imamo sve“, usledio je skoro jednoglasan odgovor studenata.

Studenti u blokadi fakulteta su zgradu blokirali u ponedeljak uveče oko 23 časa, i završena je oko 22 sata kasnije.

Na kraju blokade građani su pravili veliku buku, čule su se pištaljke, vuvuzele, a skandiralo se i „izlazite napolje“, „niko nije umoran, RTS je blokiran“, „ruke su vam krvave“…

„Protest je završen vidimo se petnaestog“, rekao je student-redar, a kraj njegovog obraćanja ispraćen je aplauzom.

Ministar informisanja: Neuspeo pokušaj blokade

Ministar informisanja i telekomunikacija Dejan Ristić izjavio je da nisu uspeli aktuelni pokušaji blokade oba javna medijska servisa, koji emituju svoj program zahvaljujući podršci Ministarstva unutrašnjih poslova, osuđujući one koji su posegnuli za nasilnim metodama i kršenju propisa.

Ristić je u Skupštini Srbije osudio sve koji su posegli za nasilnim metodama, kršeći zakone o javnim medijskim ustanovama i informisanju i medijima „pod parolom mirnih protesta, koji su nasilni jer onemogućavaju slobodno kretanje, izlazak i ulazak zaposlenih i ugrožavanje njihove bezbednosti“.

Ova društvena kriza jasno je pokazala da su mediji poseban mehanizam sprovođenja obojene revolucije, jer pojedini mediji i udruženja deluju kao grupe za pritisak, rekao je Ristić i istakao da govori i misli na medije u okviru Junajted grupe koji u „kontinuitetu krše propise, medijske zakone, profesionalne i etičke standarde i nisu jedini u tome“.

Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.

 

Izvor: BIZLife, Agencije

Foto: BIZLife

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE