Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    „Nemamo prava da gasimo namensku industriju“

    Namenska industrija prodaje oružje samo onim kupcima koji donesu sertifikat, izjavio je ministar odbrane Miloš Vučević i objasnio da oružje ne može biti dalje prodavano bez srpske saglasnosti.

    „Sve ono što se izvozi iz namenske industrije Srbije ide isključivo ka onim kupcima koji donesu sertifikat gde su dozvoljeni krajnji kupci. Srpska strana, da bi se dodatno zaštitila stavila je obaveznu klauzulu ka dozvoljenom krajnjem korisniku da oružje ne može da se reeksoprtuje bez saglasnosti srpske strane.“

    Ministar tvrdi da treba da budemo ponosni na našu namensku industriju koja direktno zapošljava 20.000 ljudi, a kada se uračunaju kooperanti taj broj iznosi 45.000.

    „Nama od te industrije žive Kragujevac, Priboj, Čačak, Valjevo, Užice, Kuršumlija i druga mesta. Mi nemamo prava da ugasimo te fabrike da ti ljudi ostanu bez posla i proizvodnje onog što proizvode decenijama, neke i vekovima kao što je tradicija u Kragujevcu.“

    Kazao je da su izdvojena nova sredstva koja će se plasirati u namensku industriju da će ona biti veliki podstrek za njen razvoj.

    „Mi smo sada spremili paket od 400 miliona evra dodatnih sredstava koja nisu iz budžeta, koja se plasiraju delimično u namensku industriju. To je 100 miliona evra koji idu u nove pogone i tehnologiju, proizvodne mašine. Ministarstvo odbrane i Ministarstvo finansija će to strogo kontrolisati. I paket od 300 miliona spremamo za naoružanje Vojske Srbije.“

    Komentarišući sajam naoružanja u Abu Dabiju, Vučević je zaključio da je prilikom sajma ostvareno dosta važnih kontakata i poslova, a da je najvažniji od njih kupovina nekoliko hiljada dronova „kamikaza“.

    Izvor: Politika, Tanjug

    Foto: MOD

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE