
Ne pomažu autoreklame: Izraelski turizam, šta to beše?
Iako Izrael u javnosti nastoji da prikaže sliku kako rat u Gazi nije značajno uzdrmao državu, podaci u realnosti demantuju ovakav stav vlade, a to se naročito odnosi na turizam.
Kako navode izraelski mediji, u prvoj polovini 2024. godine broj dolazaka stranih državljana u zemlju iznosio je četvrtinu u odnosu na isti period 2023. godine.
„U prvoj polovini 2024. godine u Izrael je stiglo 501.000 turista, u poređenju s 2,1 milion u istom periodu 2023. godine. Tokom juna, broj stranaca koji su ušli u Izrael bio je samo 97.700 u poređenju s 355.200 u istom mesecu prošle godine“, pokazuje statistika.
Smanjen je broj i Izraelaca koji su se odlučili putovati u inostranstvo.
Prema statističkim podacima, u junu 2024. godine na putovanja se odlučilo 757.000 Izraelaca, dok je u istom periodu 2023. godine taj broj iznosio 979.400.
„U prvoj polovini 2024. godine, tri miliona Izraelaca napustilo je zemlju u poređenju s 4,5 miliona u istom periodu 2023. godine“, zaključuje se u statističkoj analizi.
Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.
Izvor: Klix
Foto: Freepik