zorana mihajlović

Ministarka tvrdi: Cena struje i gasa se neće menjati

Ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović rekla je da je stabilno snabdevanje i isporuka energije i energenata, da neće biti nikakvih restrikcija niti ograničenja, kao ni poskupljenja struje i gasa za domaćinstva.

„Najvažnije za građane i privredu je da svih energenata ima dovoljno. Ima dovoljno naftnih derivata i gasa, struja se proizvodi. Manji je uvoz struje u odnosu na prethodne mesece, ima i dovoljno toplotne energije“, rekla je ministarka novinarima na Кopaonik biznis forumu.

Ona je istakla da će se sigurno menjati Uredba o ograničenju visine cena naftnih derivata.

„Zadržaće se određena ograničenja, ali ćemo pokušati da napravimo bolji balans između veleprodajne i maloprodaje cene. Jer to je osnovni razlog zašto se na nekim manjim pumpama ne prodaju naftni derivati – ima ih dovoljno, ali je problem bio u ceni“, rekla je ministarka.

Dodala je da se cena električne energije i gasa za domaćinstva neće menjati, bez obzira na rast cena energije i energenata na berzama.

Direktor Srbijagasa Dušan Bajatović nedavno je izjavio da „nema nijednog razloga da u Srbiji ne bude dovoljno energenata“ i da gas neće poskupeti do kraja maja.

Izvor: Beta

Foto: Beta

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE