
MARATON U NEMANJINOJ: Vučić od 5.30 časova prima građane (VIDEO)
Jutros u 5.30 časova mandatar za sastav nove vlade Aleksandar Vučić započeo je takozvani „Razgovor sa građanima“ gde će u narednih 12 sati primati građane u Nemanjinoj 11.
Kako je saopšteno za razgovor se prijavilo oko 5.000 građana.
Почео #РазговорСаГрађанимаpic.twitter.com/JYj1ApUYM5
— Александар Вучић (@SerbianPM) July 8, 2016
Građani su s premijerom došli da razgovaraju o raznim problemima, među kojima je legalizacija, stambeno pitanje, ali su došli i tek svršeni studenti koji traže zaposlenje.
Stanica Petrović iz Resnika došla je ispred vlade oko 5.00 da sa Vučićem razgovara o kući koju pokušava da legalizuje od 2003. godine.
„Prošle godine su nas zaustavili s radovima, sad ne možemo da nastavimo radove dok ne legalizujemo prizemlje. Imamo sve papire, ali kad god odemo, samo pogledaju predmet i bace na sto. Zorana Mihajlović kaže potrebna su samo dva papira, a mi 102 papira imamo“, rekla je Petrovićeva agenciji Beta i dodala da Vučić može da joj pomogne.
Ivan Miljković iz Beograda došao je oko 3.00 i nada se da će dobiti izveštaj o njegovom bratu blizancu, koji je nestao po rodjenju 1979. godine.
„Po mom predmetu u vezi s kradjom mog brata blizanca, naložio je raznim ministarstvima da izvrše istragu, a istraga je gotova, a ja ne mogu da dodjem do izveštaja“, kazao je Miljković i dodao da ne veruje da premijer može da mu pomogne jer je tema kradje beba „tema koja im ne odgovara“.
Beograđanka koja je želela da ostane anonimna, kazala je da će sa Vučićem razgovarati o svom zaposlenju. Ona je dodala da je oko 7.00 došla da uzme formular i upiše se za razgovor.
„Završila sam fakultet, osnovne i master studije s prosekom devet, a do posla nikako. Radila sam u zdravstvu godinu dana bez para, da bih polagala pripravnički, državni ispit“, kaže ona i dodaje da bi premijer mogao da joj pomogne da „hoće“.
Vojvođanka iz Bačke Topole kazala je da je došla ispred Vlade oko 5.30 i da nema veliki problem, ali bi sa premijerom da razgovara o poljoprivredi.
„Htela sam lično da vidim premijera i da ga upoznam, a pošto sam sa sela da razgovaram sa nekim iz ministarstva poljoprivrede“, kazala je ona i dodala da niko nije zadovoljan subvencijama.
Na jednoj od slika sa sastanka vidi se da Vučić ispred sebe drži knjigu Nikole Mišovića „Lančana reakcija“, koja „prati odrastanje muškarca od njegovog predškolskog uzrasta do dvadesete godine kada ostaje bez oca i prikazuje uništavanje idilične porodice srednje klase usled spoznaje sa Luciferom koji se ovaj put manifestuje kroz investitora nadaleko poznatog po svojim malverzacijama“, piše u opisu knjige na sajtu Delfi knjižare.
#РазговорСаГрађанимаpic.twitter.com/KROE4yyvC4
— Александар Вучић (@SerbianPM) July 8, 2016
Izvor: BIZLIfe
Foto: Twitter
Pingback: IZJAVA DANA PLUS: Pred mandatarom klecaju kolena - Bizlife.rs