
Japanski mega hamburger od 800 dolara u čast novog cara
Jedan restoran u Tokiju od danas nudi hamburger od 800 evra kao deo proslave dolaska novog cara početkom maja.
Težak tri kilograma, hamburger se sastoji od delikatesne paštete guščije jetre, govedine i crnog tartufa, a na gornjem delu je zlatna prašina.
„Želimo da proslavimo dolazak novog cara i nove ere u Japanu“, rekao je šef kuhinje restorana Patrik Šimada, Amerikanac japanskog porekla.
Hamburger, koji je nazvan „zlatni džinovski burger“ (Golden Giant Burger), košta 100.000 jena (800 evra) i biće na jelovniku restorana do kraja juna.
Japan je dugo zabranjivao konzumiranje mesa, ali je tu zabranu ukinio car Meiđi 1872. godine, a od kraja Drugog svetskog rata, hamburgeri se prave i prodaju u Japanu.
Japanski car Akihito abdiciraće 30. aprila 2019, što će biti prvo dobrovoljno napuštanje Prestola hrizanteme posle dva veka. Dan kasnije će princ Naruhito biti krunisan i time će otpočeti nova era.
Akihito (83) je 2016. izrazio nameru da abdicira zbog godina i zdravlja.
Izvor: Beta
Foto: Pixabay