
Digitalna revolucija iz prve ruke
Šta nam to dolazi iz najmoćnije doline sveta? Kako su nastale i na kojim tehnološkim i ekonomskim principima počivaju najveće savremene korporacije – Fejsbuk, Gugl, Amazon, ili Epl – i kako da se sa njima izborimo?
Hoće li Gugl prerasti u problem sa kojim nećemo moći da izađemo na kraj? Da li će posledica razvoja interneta biti ukidanje novca, banaka, maloprodaje, novina, knjiga i semafora? Šta svaka zemlja mora da uradi da bi svoj razvoj usaglasila sa svetskim tehnološkim razvojem?
Novinar i stručnjak za ekonomske nauke Kristof Keze proveo je pola godine u Silicijumskoj dolini. On iz prve ruke izveštava o inovacijama, predstavlja razne oblike digitalne revolucije i povezuje ih u celovitu sliku. Razgovarao je sa osnivačima preduzeća, finansijerima, inovatorima i profesorima sa Stanforda i Berklija. Tražio je recepte za uspeh i ideje koje pokreću ekonomsku stranu interneta.
Dva naša čitaoca koja u komentarima na sajtu najduhovitije odgovore na pitanje: Koja je razlika između Silicijumske doline u SAD i Silikonske doline u Srbiji, dobiće na poklon ovu odličnu knjigu u izdanju Lagune. (Nagrade su podeljene)
Izvor: BIZLife
What's your reaction?
Komentari
-
B
U jednoj dolini silikon se nalazi u spravama, a u drugoj u sponzorušama.
-
Slobodan
Mislim da su nasi serveri napredniji. Na svakom zenskom primerku mozemo videti peticu, iphone I air bag koje su neki investitori isplatili u rekordnom roku. Posto ovi nasi serveri primaju sve vrste kartica I veoma se brzo adaptiraju na sve valute, cak I one digitalne mislim da je dolina o kojoj knjiga prica mala beba u odnosu na nase kapaciTETE.
-
maca
Nema razlike - i u jednoj i u drugoj dolini rezultat su silikoni.
Lola
Razlika je u prirodi protoka novca. U SAD-u se novac ulaže u nekretnine, kupovinu novih deonica. dok u Srbiji služi za ulaganje “ ličniji“ vid rasta i razvoja, on služi da bi se stvorio imidž balkanskog plejboja.