Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Da li ste primetili da Coca-Cola ima NOVE ČEPOVE? Ovo je objašnjenje

    Nakon što je krajem prošle godine uveo čepove inovativnog dizajna na Next sokovima, Coca-Cola sistem u Srbiji primenio je neodvojive ili pričvršćene čepove i na ostatak svog portfolija.

    Neodvojivi čepovi osmišljeni su sa ciljem da se omogući efikasnije prikupljanje i reciklaža plastike od pića, a shodno zakonskoj obavezi koju je Evropska unija propisala Direktivom o jednokratnoj plastici. Ovom Direktivom proizvođači su obavezani da od 2024. na tržište plasiraju isključivo ambalažu sa neodvojivim čepovima, kako bi se obezbedilo da se čepovi i boce zajedno skupljaju i efikasnije recikliraju.

    U okviru strategije „Svet bez otpada“

    Po otvaranju, čep ostaje pričvršćen za flašu. Čepove ne treba pokušavati odvojiti od flaše, što je istaknuto i na samoj ambalaži. Novo rešenje čepova je u potpunosti higijensko, praktično i funkcionalno, a ispoštovani su i bezbednosni standardi očuvanja kvaliteta i ukusa napitaka.

    Uvođenje ovog praktičnog i funkcionalnog rešenja predstavlja još jedan korak u okviru globalne strategije održivog razvoja kompanije, pod nazivom „Svet bez otpada“, čiji je cilj da Coca-Cola do 2030. godine dostigne prikupljanje 100 odsto PET i aluminijumske ambalaže koja se proda na tržištu, kao i da 50 odsto ambalaže bude napravljeno od recikliranih materijala.

    Pričvršćeni čepovi pomoći će u rešavanju problema prikupljanja i reciklaže ambalažnog otpada, jer smo i sami svedoci da se u prirodi često mogu naći neadekvatno odloženi čepovi flaša od pića. Na ovaj način, potrošačima se daje prilika da dodatno doprinesu efikasnijem sakupljanju i reciklaži plastike.

    Izvor: BIZLife

    Foto: Unsplash, Coca Cola

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE