Odobreno 6,9 miliona evra za Fractals

Evropska komisija odobrila je 6,9 miliona evra za projekat Fractals Razvojnog fonda Vojvodine, a reč je o sredstvima za finansiranje malih i srednjih preduzeća iz oblasti IT za razvijanje aplikativnih softvera, koji bi se primenjivali u poljoprivredi.

Od ukupnog iznosa, 5,5 miliona evra fond će putem javnog konkursa podeliti neposrednim korisnicima, malim i srednjim preduzećima koja posluju u oblasti informacionih tehnologija namenjenih razvoju inovativnih rešenja, koja će se naći u poljoprivrednom sektoru, saopštio je predsednik pokrajinske Vlade Bojan Pajtić.

Za nas u Vojvodini i Srbiji veoma je značajno što je Evropska unija odobrila Razvojnom fondu Vojvodine finansijski najveći projekat koji je upućen na teritoriju Srbije, kazao je Bojan Pajtić.

Ocenio je da je projekat značajan za dve privredne grane u kojima Vojvodina ima komparativne prednosti i mogućnosti višestrukog razvoja – informatičke tehnologije i poljoprivreda.

Projekat je važan je i zbog toga što će omogućiti da 50 do 100 malih i srednjih preduzeća sa teritorije Vojvodine dobije od 50.000 do 150.000 evra za razvoj softvera, koji je namenjen unapređenju poljoprivrede, naveo je Pajtić.

Direktor Razvojnog fonda Goran Hodoba rekao je da za ta bespovratna sredstva mogu konkurisati sve kompanije iz Srbije i Evrope, ali će krajnji korisnici biti poljoprivrednici u Vojvodini, koji će imati prilike da testiraju najnovija dostignuća iz IT sektora, kako bi unapredili svoju delatnost.

Rektor Univerziteta u Novom Sadu Miroslav Vesković rekao je da je projekat Fractals jedan je od najvećih projekata i u Evropi i svakako najveći projekat koji je Srbija dobila.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE