EPS pristao – dva sata jeftine tarife i tokom dana

Ministarka energetike Zorana Mihajlović izjavila je da je EPS dao pozitivan odgovor na zahtev o uvođenju jeftine struje u trajanju od dva sata preko dana i da se sada čeka saglasnost nezavisne Agencije za energetiku.

„Onog trenutka kad dobijemo odgovor Agencije tog trenutka kreće se u realizaciju“, rekla je Mihajlović novinarima posle obilaska TENT B, gde je danas pušten u rad sistem za kontrolu kvaliteta i količine uglja koji će omogućiti značajne uštede energije.

Dovoljno uglja

Mihajlović je rekla i da uglja ima dovoljno i da remonti u elektranama kasne samo nedelju dana.

Generalni direktor TENT-a Petar Knežević istakao je da je do sada završeno 11 remonta i da se dva privode kraju i biće gotovi do polovine oktobra, čime će TENT u potpunosti biti spreman za zimu.

Knežević je istakao da je ta termoelektrana u potpunosti spremna za grejnu sezonu, što se tiče količina uglja i da na deponiji u TENTU B uma 700.000 tona, a u TENTU A 800.000 tona uglja.

Spremni za grejnu sezonu

Ministarka je rekla i da je EPS u potpunosti spreman za nastupajuću grejnu sezonu i izrazila uverenje da neće biti problema u elektroenergetskom sistemu.

„Ono što može da bude problem i zbog čega Vlada Srbije priprema određene mere jeste pitanje toplana“, rekla je Mihajlović.

Ona je dodala da će biti obezbeđene dovoljne količine mazuta, ali da je to rešavanje problema samo na kratak rok i neophodno je urediti stvari na sistemski način, te da toplane moraju da povećaju svoju ekonomsku i finansijsku stabilnost.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE