(FOTO)Najveći bazen na svetu

Kristalna laguna u San Alfonso del Mar resortu u Čileu je dovoljni velik za jedrenje a i ima i svoju sopstvenu veštačku plažu.




Najveći bazen na svetu ima 250 miliona litara vode i košta više od 1 200 000 000 evra. Ovde se jedan zaron može pretvoriti u pravi maraton, jer je najveći otvoreni bazen na svetu velik kao 20 Olimpijskih bazena.

Ogromna laguna se nalazi na obali Tihog okeana u Čileu u gradu Algarobo, a ima u sebi 250 miliona galona kristalno čiste morske vode.

Dva puta je veći od sledećeg najvećeg bazena na otvorenom, a takođe drži Ginisov rekord za najdublji bazen na svetu, pa ako ne biste da ronite do 35 metara dubine, možda je najbolje da ponesete rezervne naočare.


 

Bazen je otvoren u decembru 2006. godine, skoro 5 godina nakon početka građevinskih radova, a utrošeno je oko 1 200 000 000.

Za bazen se koristi komjuterski kontrolisan sistem za usisavanje iz okeana i filtriranje, sa jedne, pumpa sa druge strane, a voda može da ima temperaturu do 26 stepeni što je 9 stepeni više nego u moru.


 
Neverovatne dimenzije ovog bazena ostavile su drugi po redu bazen Orthlieb u Maroku (dužine oko 480 metara).

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE