U Koševima pune prve litre ulja

Posle 15 meseci pokrenut je rad punionice u Fabrici ulja, nekadašnje fabrike „Plima M“ u selu Koševi pored Kruševca. Trenutno se radi pakovanje jestivog rafinisanog ulja, a uprava se nada da će uskoro biti u rad puštene i druge celine iz fabričkog kompleksa.


Ova uljara, jedina južno od Beograda, ušla je u restrukturiranje pre mesec dana, a ove godine je, da podsetimo raskinuta privatizacija sa većinskim vlasnikom Božinom Milićevićem, koji je u međuvremenu završio u zatvoru. Ostalo je 160 radnika, a trenutno je na radu angažovano oko 70. Platu su primili pre dvadesetak dana.

Trenutni kapacitet uljare je, prema rečima direktora Milutina Milosavljevića, 5.000 litara po satu, a u planu je ponovno formiranje sirovinske baze. Kako saznajemo, fabrika duguje oko 10 miliona evra, ali je procenjena vrednost dvostruko veća.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE