NIS ne kupuje pumpe u Rumuniji

NIS ne pregovara sa rumunskom naftnom kompanijom Petrom SA koja posluje pod kontrolom austrijskog OMV-a o prodaji četvrtine benzinskih stanica u toj zemlji.


Rumunski poslovni dnevnik „Ziarul Financiar“ navodi da Naftna industrija Srbije, koja posluje u većinskom vlasništvu ruske kompanije Gazprom Neft, traži da kupi 139 od Petromovih 550 benziskih stanica. Te navode Petrom je međutim negirao u pisanom demantiju.

I u NIS-u kažu da sa „OMV Petromom trenutno ne pregovaraju o preuzimanju udela mreže BS OMV na teritoriji Rumunije. Naravno, kompanije blisko sarađuju iz oblasti razmene iskustava i uzajamnih konsultacija, međutim, moguća kupoprodaja se ne pominje“.

„Ipak, Rumunija se nalazi među prioritetnim smerovima za razvoj biznisa NIS, kako za proizvodne projekate, tako i za razvoj maloprodaje“, navodi NIS.

Rumunski dnevnik navodi i da je NIS već otpočeo due diligence studiju, kao i da bi potencijalna transakcija mogla da bude vredna 100 miliona evra. Naftna industrija Srbije se tim povodom u Srbiji nije oglašavala.

NIS u Srbiji poseduje maloprodajnu mrežu sa više od 480 benzinskih stanica. Kako je nedavno navedeno iz domaće naftne kompanije, NIS u 2011. godini intenzivno radi na modernizaciji maloprodajne mreže i ove godine je planirana izgradnja četiri nove benzinske stanice, petnaestak rekonstrukcija, kao i ugradnja oko 30 postrojenja za auto gas.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE