Alžir: Podzemna železnica izgrađena nakon 30 godina

Eksperimentalna vožnja prve linije podzemne železnice obavljena je u glavnom gradu Alžira. Svečano otvarenje očekuje se u novembru čime bi konačno bio ostvaren projekt pokrenut pre 30 godina.


Oko 200 gostiju, među njima četiri ministra, učestvovalo je u probnoj vožnji projekta koji je pokrenut 1980. godine i bio jako usporen 90-ih zbog islamističkih napada koji su tada potresali zemlju.
 
U eksperimentalnoj fazi vožnja podzemnom železnicom biće besplatna za ograničen broj putnika, a njihov će se broj postupno povećavati sve do 1. novembra kada bi linija trebala da bude puštena u rad.
 
Dužine 8,5 kilometra, linija 1 podzemne železnice glavnog grada povezivaće središte Alžira s četvrti Hai Al Badr Kouba na jugoistoku grada.
 
Liniju u vrednosti 380 miliona eura opremile su francuska i španska kompanija, a upravljanje je povereno ogranku francuske prigradske željeznice RATP.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE