Đoković u četvrtfinalu Rolan Garosa
Najbolji srpski teniser Novak Đoković nastavio je sa odličnim partijama na, a danas je u osmini finala savladao Francuza Rišara Gaskea sa 6:4, 6:4, 6:2.
Đoković, drugi nosilac na turniru, u četvrtfinalu će igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija.
Srpskom teniseru današnja pobeda bila je 41. u sezoni.
Đoković je već u prvom gemu na meču napravio brejk, poveo sa 2:0 i domaćem igraču stavio do znanja da nema previše razloga za nadu.
Prednost stečenu na početku emča srpski teniser je čuvao do kraja seta, pošto je osvojio sve gemove na svoj servis.
Đoković je „čekao“ na novi brejk do sredine drugog seta, a zatim je poveo i sa 5:3. Srpskom igraču preostalo je samo da u 10. gemu realizuje svoj servis i da povede sa 2:0 u setovima.
Još bolju partiju Đoković je pružio u trećem setu. Napravio je brejk u trećem gemu, poveo sa 3:1, a zatim još jednom oduzeo servis Gaskeu za 4:1.
Srpski teniser je do kraja meča dozvolio Gaskeu da osvoji još jedan gem, pre nego što je sigurnim servisom došao do nove pobede.