Kina kaznila Unilever

Kineska vlada sopštila je danas da je novčano kaznila britansko-holandsku prehrambenu kompaniju Unilever zbog toga što je u kineskim medijima izašla s pričom o mogućem rastu cena u vreme kada vlada ulaže velike napore u obuzdavanje inflacije.

Vladina agencija za planiranje objavila je da je Unilever kažnjen nakon što su izjave njegovih menadžera u kineskim medijima o cenama određenih proizvoda za ličnu higijenu izazvale navalu na trgovine u nekim gradovima. Agencija je saopštila da je Unilever kažnjen s dva miliona juana (308 hiljada dolara).

Vlada je od svih proizvođača hrane i drugih kompanija zatražila da obuzdaju cene dok nastoji ublažiti galopirajuću inflaciju, koja je u martu skočila na 5,4 odsto.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE