Nova oprema za Kliničko-bolnički centar „Zemun“
Kliničko-bolnički centar „Zemun“ uskoro će dobiti nove medicinske aparate i prateću opremu za opremanje operacionog bloka. Sekretarijat za zdravstvo pokrenuo je postupak nabavke opreme za operacioni blok, kao i za anesteziju i intenzivnu negu.
U okviru kompletnog opremanja pet operacionih sala biće nabavljeni i operacioni stolovi za opštu hirurgiju, ginekologiju, urologiju, vaskularnu hirurgiju i endoskopiju, aparati za intenzivni monitoring pacijenata, defibrilatori, aparati za dijatermiju, operacione lampe i najsavremenija operaciona lampa sa integrisanim video-sistemom, pokretni stolovi za instrumente, germicidne lampe, kolica za pacijente, operacioni stubovi, aparati za anesteziju sa pratećim monitorima i kontrolnim monitorima i druga neophodna oprema.
– Kliničko-bolnički centar „Zemun“ pruža usluge pacijentima iz celog Beograda, ali i iz drugih delova Srbije, Crne Gore i Republike Srpske, kojih je gotovo trećina ukupnog broja pacijenata. Kompletno opremanje pet operacionih sala svakako će unaprediti kvalitet pruženih usluga. Na ovaj način grad Beograd ulaže dalje napore kako bi modernizovao opremljenost zdravstvenih ustanova čiji je osnivač, posebno četiri kliničko-bolnička centra koji pružaju usluge na tercijarnom nivou zdravstvene delatnosti – rekao je gradski sekretar za zdravstvo dr Zoran Blagojević.
Kliničko-bolnički centar „Zemun“ raspolaže sa 684 bolničke postelje i ima 1.100 zaposlenih, od čega 220 lekara.