Što se najviše traži na porno stranicama?
Polazeći od pretpostavke da ljudi ne lažu pretraživačima i da na internetu traže ono što zaista žele, naučnici Ogi Ogas i Sai Gaddam objavili su opsežnu studiju kolektivnih seksualnih maštarija.
Autori su analizirali više od milijardu anonimnih pornografskih pretraga na pretraživačima, piše portal DailyBeast. Njihova knjiga „A Billion Wicked Thoughts“ nema, doduše, naučno uporište kao „Kinsey Report“ objavljen sredinom 20. veka,ali ipak su rezultati njihovog istraživanja zabavni i iznenađujući. Najčešća tema na PornHubu, na primer, nisu ni tinejdžerke ni cheerleadersice, kao što bi se moglo pretpostaviti nego, mame.
Najpopularnije su erotski termini, otkriva knjiga, prilično konvencionalni. Najpopularniji je mladost (youth). A drugi – ne treba puno pogađati – grudi. Muškarci su, navode autori, kao mašina koji je priključen na svaku moguću stimulaciju. Ogi Ogas tumači da je muško uzbuđenje prilično predvidljivo: muškarcu, naime, ne treba puno da se uzbudi.
Grudi, dve žene koje su ljube, fotografija stražnjice – sve pali! Ali, ženski je mozak, kažu autori, poput kokpita F1: sve je puno žica, prekidača i dugmadi. Heteroseksualni su muškarci, otkriva studija, takođe fascinirani dugim penisima, češće maštaju o grupnom seksu od žena te više vole scene kada su muškarci u akciji, a ne žene.
Takođe su im draže amaterske pornostranice. Autori to objašnjavaju uzbuđenjem koje stvara autentičnost orgazma. Lažni orgazam, naime, može biti razorni element u stvarnom seksualnom odnosi. Popularne su stranice koje eksploatiraju seksualnu dominaciju i podređenost, a u tim stranicama uživaju podjednako heteroseksualne žene i homoseksualni muškarci. Oni, navodi studija, takođe u velikom broju uživaju u sadržajima heteroseksualnog seksa.