MMF sa NBS i ministrima o povećanju plata i penzija

Predstavnici Vlade Srbije i Narodne banke Srbije u ponedeljak sa misijom Međunarodnog monetarnog fonda počinju razgovore u okviru treće revizije tekućeg trogodišnjeg stend-baj aranžmana iz predostrožnosti.

Misija MMF, koju predvodi James Roaf, u Beogradu je od 29. oktobra, a planirano je da poseta traje dve nedelje.

Glavna tema razgovora je budžet Srbije za 2016. godinu i ispunjavanje dogovorenih obaveza u fiskalnoj konsolidaciji, reformi javnog sektora i restrukturiranju javnih preduzeća.

Razmatraće se mogućnost povećanja penzija i plata u javnom sektoru, umanjenih od novembra 2014. Očekuje se da će biti postignut dogovor da se delimično uvećanju plate i penzije od januara 2016. godine.

>>>>Ovo niko normalan ko se bavi politikom u Srbiji ne bi rekao

Srbija je sa MMF u februaru ove godine sklopila aranžman iz predostrožnosti u vrednosti 1,2 milijarde evra.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE