Direktore, majstore

Izvršni direktor Gravity Payments iz Sijetla Dan Price, smanjio je sebi platu sa milion dolara godišnje na 70.000, kako bi svaki njegov radnik zarađivao bar toliko.

Ubuduće će svih 120 zaposlenih, bez obzira na funkciju koju obavljaju, godišnje zarađivati najmanje 70.000 dolara, što je za 20.000 više od američkog proseka, objavljuju mediji u SAD.

Sam Price kaže da njegov cilj nije da zarađuje novac, nego da „nešto promeni“

„Sve što radim gledam kao na odgovornost koju imam kao direktor. U SAD je sve veća nejednakost i prosečnim Amerikancima je sve teže živeti ’američki san’“, kaže Price.

Njegovu odluku da sebi smanji platu za 93 odsto kolege su dočekale uz ovacije i nevericu.

Zanimljivo je i da je u danu kada se ova informacija pojavila u medijima, firma iz Sijetla dobila 5000 prijava za posao.

Price je firmu u Sijetlu, koja se bavi obradom transakcija kreditnih kartica, osnovao 2004. godine, kada je imao samo 19 godina. Pored toga što je sebi smanjio platu, odrekao se i oko 80 odsto godišnje dobiti (očekuje se profit od 2,2 miliona dolara).

Obećane promene plata će se sprovoditi tokom sledeće tri godine – već do kraja 2015. svi zaposleni će zarađivati najmanje 50.000 dolara, a sledeće će biti bogatiji za još 10.000 dolara.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE