Air Serbia ne može u SAD

Air Serbia razočarana je odlukom Ministarstva za saobraćaj Sjedinjenih Američkih Država da odbije nameru srpskog avioprevoznika da ponudi usluge na američkom tržištu, kroz kod-šer ugovore sa Etihadom i drugim aviokompanijama.

Smatramo da je odluka o zabrani predloženog kod-šer aranžmana protivna globalnim trendovima o liberalizaciji aviosaobraćaja i da se, pritom, ne uzimaju u obzir aktuelna trgovinska razmena i dobri diplomatski odnosi dveju država, rečeno je agenciji Beta u srpskoj aviokompaniji.

Kako je rečeno, Air Serbia razmatra upućivanje zvaničnog odgovora Ministarstvu za saobraćaj SAD, podsećajući da su aviokompanije iz SAD dugo koristile mogućnost obavljanja direktnog aviosaobraćaja sa Srbijom i ističe da istu mogućnost prema principu reciprociteta zaslužuje i Air Serbia.

Srbija ima presudnu poziciju u daljem razvoju tržišta jugoistočne Evrope i Balkana, navode u srpskoj nacionalnoj aviokomoaniji.

Prema pisanju beogradske štampe, SAD su odbile zahtev kompanija Etihad Airways i Air Serbia za uspostavljanje linija tih kompanija za Ameriku, nakon što je američka aviokompanija Delta uložila žalbu na njihovu molbu.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE