Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

[contact-form-7 id="375525"]

6 razloga zašto je odustajanje najgori izbor za vas

Kada imate ideju u koju verujete (ili projekat), to je kao da imate dete. Stalo vam je. Branite ga. Provodite mnogo vremena misleći na to, brinete, pomažete da raste i razvija se. A ideje su jedan od naših najvećih darova.

Od ideja ne bi trebalo lako da odustajete, a evo i zašto.

1. Postoji razlika između „ostaviti ideju sa strane“ i „odustajanja“
Postoji fundamentalna razlika između „odustajanja“ (nešto što povezujemo sa frustracijom) i privođenje ideje kraju, i onda odluka, mirno i hladne glave, da je vreme preći na nešto drugo. Kada odustajete, nastavljate da nosite taj „prtljag“ još dugo – i dalje mislite na to, pitate se, možda čak i žalite. To se razlikuje od borbe za ideju, koja se završi tako što nastavite dalje.

2. Povezujete odustajanje sa neuspehom.
Kada uložite u svoje srce u nešto, a onda shvatite da taj put nije ono što ste očekivali, ili niste želeli, i onda pređete na nešto drugo, to je jedna stvar. Ali ako se upuštate u nešto a onda odmah odustanete, to je nešto sasvim drugačije. Nemojte odustati na samom početku.

Ako dignete ruke od svega zato što je teško ili komplikovano, ili zato što ste frustrirani, ili zato što vam neke stvari ne idu od ruke, onda ćete celu priču shvatiti kao promašaj.
Nemojte se zadovoljiti neuspehom. Borite se za ideju (ili za projekat, posao, u krajnjoj liniji za osobu do koje vam je stalo) a onda ako želite da odustanete – odustanite. Ali uradite to nakon što ste uradili sve što je do vas.

3. Pretvara se u naviku.
Porodično vaspitanje ima velikog udela u istrajnosti.
Pročitajte: Psiholog sa Univerziteta Pensilvanija: Kako da odgajamo uspešnu decu

4. Urušava se vaša reputacija.
Ako odustajete od projekta ili posla na kojima učestvuju i drugi ljudi, oni vam to neće zaboraviti. I kada se sledeći put bude pojavila neka druga prilika, oni će imati na umu da ste vi „onaj koji odustaje.“ Sasvim je u redu da želite da pređete na neki drugi projekat ili ideju, ali uradite to na profesionalni i prikladan način.

5. Nikada nećete saznati kako je moglo da bude.
Ako ne dozvolite da ideja sazri, nikada nećete saznati šta je moglo da bude, kako bi se situacija onda razvijala, u kom smeru bi onda išao vaš život. Možda ne bi donelo epohalne promene, već bi korak po korak odvelo u drugom smeru.

6. Gubite veru u sebe.
I na kraju, glavni razlog zašto nikada ne bi trebalo da odustajete jeste da ćete možda posumnjati u svoju sposobnost da se nosite sa problemima u budućnosti.

Stvaranje nečeg vrednog, i rad na kreativnosti, uvek se svodi na to koliko verujete u sebe i u svoje ideje. Ne mora da ima veze sa talentom, ili sa tim „koga znate“. Sve se svodi na sirovo jezgro „samopouzdanja“ i spremnost da se ideja vodi do kraja.
Nekad odustajanje deluje kao brzo rešenje trenutnog problema, ali pitanje je, šta je dobro dugoročno gledano?

Ne odustajte.
Nije vredno toga.

[preporucene_vesti ids=“236607″]

Izvor: BIZLife

Foto: Pixabay

Piše: N.V.

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE