Danas sastanak ministara finansija i guvernera iz regiona
U Bečićima u Crnoj Gori danas se održava sastanak ministara finansija i guvernera regiona "Finansijska budućnost regiona", na kojem će se govoriti o uzrocima i posledicama rasta javnog duga, fiskalnoj konsolidaciji i o tome kako uravnotežiti budžet.
Na skupu, na kojem su učešće najavili ministri finansija Srbije, Crne Gore, Republike Srpske i Makedonije i predstavnici Albanije, Hrvatske, BiH i Kosova, biće reči i o modelima finansiranja deficita, odnosima zemalja regiona s Međunarodnim monetarnim fondom (MMF) i reformi poreskog sistema.
Na panelu guvernera zemalja regiona raspravljaće se o izazovima monetarne politike, kreditnoj aktivnosti i politici kamatnih stopa, politici kursa, o obaveznim rezervama i superviziji banaka i stanju u bankarskom sektoru četiri godine od početka ekonomske krize u svetu.