(VIDEO) Lagarde na Univerzitetu u Amsterdamu kritikovala američku fiskalnu politiku. Obezbeđenje izbacilo studente

Direktorka Medjunarodnog monetarnog fonda Christine Lagarde kritikovala je danas budžetsku politiku Vašingtona kao preusku.

Lagarde je, u govoru na Univerzitetu u Amsterdamu, rekla da su planovi američkih vlasti za smanjenje duga, uključujući rezanje budžetskih troškova u iznosu od 85 milijardi dolara, previše nagli.

Takva politika, ako se nastavi, može dovesti do smanjenja američkog ekonomskog rasta od 1,5 odsto, rekla je Lagarde.

Ona je rekla da MMF ne veruje da "štednja i privredni rast jedno drugo isključuje" i dodala da ne veruje da samo štednja može da doprinese privrednom rastu.

Lagarde je pozdravila odluku Evropske komisije da se Francuskoj i Holandiji odobri dodatno vreme da dovedu u red svoj deficit tako da bude ispod tri odsto BDP-a.

U trenutku dok je govorila Christine Lagarde, grupa studenata prekinula je njen govor dobacujući joj kritike i komentare zbog njenog stava da je "tehnokratija bolja od demokratije". Incident je okončan pošto je obezbedjenje izbacilo studente napolje.

Foto: Beta

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE