Najveći sajam savremene umetnosti u Beču sa fokusom na Balkan i Istočnu Evropu
Najveći sajam savremene umetnosti u Austriji sa fokusom na istočnoj i jugoistočnoj Evropi „Viennafair“ se ove godine u glavnom gradu Austrije održava od 20. do 23. septembra, a svoje učešće je do sada prijavilo 95 galerija.
U januaru ove godine organizaciona struktura sajma potpuno se izmenila. Dosadašnji vlasnik „Reed Exibitions Messe Wien“ prodao je licencu za „Viennafair“ ruskom investitoru Sergeju Skateršikovu.
Umetnička direktorka sajma Kristina Štajnbreher naglašava da novi organizatori sajma i dalje žele da nastave sa težištem na istočnoj i jugoistočnoj Evropi, ali i da to težište prošire na Rusiju, Kavkaz, Tursku i Bliski istok.
Do sada je oko 28 galerija iz Bugarske, Hrvatske, Poljske, Rumunije, Rusije, Slovačke, Slovenije, Češke i Mađarske prijavilo svoje učešće.