Dogovor NIS-a i banatskih paora: Štete će biti nadoknađene

Nafta industrija Srbije počela je sa isplatom štete meštanima Ruskog Sela, koja je nastala zbog istraživanja potencijalnih nalazišta nafte i gasa u tom delu Banata. Poljoprivrednici su zadovoljni, jer su se nakon protesta i teških pregovora izborili za pravičnu naknadu. Na osnovu oko hiljadu odštetnih zahteva biće isplaćeno više desetina miliona dinara.

Ruskoselci su nedavno traktorima blokirali Nisovu ekipu koja je vršila geofizička istraživanja u ataru sela. Svesni da štete kod takvih aktivnosti mora biti, vele da su bili ljuti zbog njene razmere i činjenice da sa predstavnicima kompanije na terenu nisu mogli od aprila, kad su počeli radovi, da se dogovore o realnoj proceni i nadoknadi štete na zemljištu i usevima .

Uporni poljoprivrednici uspeli su da dozovu i predstavnike samog vrha kompanije, zamenika i savetnika generalnog direktora.

Kažu da se i prvi čovek Nisa Kiril Kravčenko zapitao gde je to Rusko Selo u kome su zapeli radovi. I postignut je kompromis kojim su svi zadovoljni. Umesto prvobitnih 10 dinara za kvadratni metar uništenog žita, paorima će biti isplaćeno bar dvostruko više.

U Ruskom Selu svesni su da će ako geofizička istraživanja u njihovom ataru budu uspešna to biti blagodet i za njihovo selo i za celu kikindsku opštinu.

A recept za to kako postići dogovor sa NIS-om preuzele su od Ruskog Sela i komšije iz Tobe, Novih Kozaraca i Nove Crnje.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE