Vatikan ukida novinsku agenciju

U Vatikanu je saopšteno da novinska agencija VIS (Vatican Information Service, koja svakodnevno emituje vesti na italijanskom, engleskom, španskom i francuskom jeziku, prestaje sa radom 31. jula ove godine.
 
Tokom dvadestogodišnjeg rada ona je emitovala 85.000 vesti. Ured za stampu Vatikana izdavaće i dalje dnevna saopštenja. Prošle godine je osnovan portal vesti: news.va koji donosi aktuelne vesti i koji će preuzeti saradnike VIS.
 
Razlozi ukidanja agencije se ne preciziraju, već je saopšteno da je reč o „promenama u medijskoj delatnosti“.
Zbog štednje, Radio Vatikan ukida prenos emisija prema Evropi i obe Amerike preko kratkih i srednjih talasa od 1. jula, a program će se moći pratiti samo digitalno i preko interneta, kao i preko hiljadu lokalnih radio stanica.
 
Radio emisije postoje na 80 jezika, prenosi Verska informativna agencija (VIA).
 

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE