Trodnevna žalost u Novom Sadu

U Novom Sadu je, zbog tragedije u diskoteci „Kontrast“ u kojoj je u požaru poginulo šestoro mladih, proglašena trodnevna žalost.
 
Obeležavanje dana žalosti podrazumeva prilagođavanje medijskog informisanja, programa ustanova kulture i sportskih manifestacija, a zabranjeno je održavanje programa zabavnog karaktera na javnim mestima, navodi se u saopštenju Gradske kuće.
 
U ime Grada Novog Sada, gradonačelnik Igor Pavličić izrazio je najdublje saučešće porodicama nastradalih, kojima je obećao maksimalnu podršku grada. „Novi Sad je nem od bola zbog stravične tragedije koja nas je zadesila i nema reči koje bi opisale osećanje tuge zbog nenadoknadivog gubitka šestoro mladih ljudi“, rekao je Pavličić, a preneto u saopštenju.
 
U požaru koji je izbio u noći između subote i nedelje su nastradala su tri mladića i tri devojke i to Marina Aničić (25) iz Čuruga, Tamara Miladinović (25) iz Novog Sada, Milnena Dalmacija (26) iz Futoga, Zoran Ignjatović (28) koji je državljanin Bosne i Hercegocine sa prebivalištem u Novom Sadu, Marko Pavlović (29) iz Kragujevca i Renato Vuković (21) iz Kikinde.
 
Uzrok požara su najverovatnije neispravne električne instalacije ispod bine, koje su izolovane kako bi se utvrdilo da li su one zaista i uzrok požara. Vlasnici diskoteke „Kontrast“ Alojz G. (68) i zakupci tog lokala Slaviša S. (46) i Dejan R. (36) uhapšeni su u okviru istrage o uzrocima noćašnjeg požara u toj diskoteci u kojem je šestoro mladih poginulo.
 
Oni se terete da nisu sproveli zakonske mere zaštite od požara, te da su tako počinili teško delo protiv opšte sigurnosti. Uhapšenima je odredjeno policijsko zadržavanje do 48 sati, a zatim će biti dovedeni na saslušanje istražnom sudiji Osnovnog suda u Novom Sadu.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE