
Cena sirove nafte porasla
Cene sirove nafte porasle su u petak na međunarodnim tržištima, pri čemu je pažnja bila usmerena na najnovije podatke o američkom tržištu rada i na Grčku.
Cena barela sirove nafte na londonskom tržištu porasla je 1,34 dolara na 112,17 dolara. Na američkom tržištu bila je u plusu 67 centi i barelom se trgovalo po 94,73 dolara.
U fokusu ulagača bila je Grčka i podaci o američkoj zaposlenosti u oktobru.
„Na tržištu vlada pozitivno raspoloženje usprkos neizvesne političke situacije u Grčkoj“, opisuje stanje na tržištu Dejvid Morison iz GFT-a.
Organizacija zemalja izvoznica nafte (OPEC) objavila je u međuvremenu na svojim internet stranicama da je cena barela referentne košarice njene nafte u četvrtak iznosila 107,95 dolara, što znači da je pala za 70 centi u odnosu na prethodni dan.