Pale barikade na Brnjaku

„Administrativni prelaz Brnjak u potpunosti je otvoren za sve vrste saobraćaja“, kaže za B92 portparol KFOR-a Uve Novicki.
 
„Nova barikada koju su postavili građani, nakon što su trupe KFOR-a tokom vikenda uklonile prethodnu barikadu, danas je u potpunosti uklonjena. Posle razgovora sa komandantom snaga KFOR-a koje se nalaze na Kapiji 31, građani su sami uklonili barikadu, pa je samim tim ovaj prelaz u potpunosti otvoren za saobraćaj svih vozila“, tvrdi za B92 Novicki.
 
Novicki kaže da je KFOR spreman da ukloni sve barikade, ali apeluje na sve građane da slede ovaj dobar primer sa Kapije 31 i sami uklone prepreke.

Portparol KFOR-a upozorio je sve građane, čija je imovina (kamioni ili automobili) deo barikada na putevima severa Kosova, da KFOR neće nadoknađivati nikakvu eventualnu štetu koja bude nastala ukoliko bude morao da ih uklanja sa putnih pravaca da bi izvršio svoj mandat – slobodu kretanja za sve na celoj teritoriji Kosova.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE