Policija blokirala malinare
Policija je onemogućila proizvodjačima maline iz zapadne Srbije da krenu u miran protest traktorima u Beograd ispred Vlade Srbije jer je blokirala izlaze i prilaze gradovima tog kraja, izjavio je danas za Tanjug predsednik Udruženja jagodičastog voća „Vilamet“ u Arilju Duško Nenadić.
On je rekao da su proizvođači malina sa oko 500 traktora najavili dolazak u Arilje odakle bi krenuli za Beograd da ispred Vlade Srbije izraze nezadovoljstvo zbog niske otkupne cene maline koja se kreće izmedju 80 i 90 dinara ali da ih je policija blokirala.
Malinari traže početnu otkupnu cenu od 126 dinara za kilogram maline, a Ministarstvo poljoprivrede i trgovine juče je saopštilo da ne može hladnjačarima da nametne obavezu da plaćaju tu otkupnu cenu jer se cene na domaćem kao i međunarodnom tržištu formiraju slobodno.
„Ministarstvo i vlada nemaju instrumente ni mehanizam da prisile hladnjačare i trgovce maline da promene visinu otkupne cene“, rekao je za Tanjug državni sekretar u ministarstvu poljoprivrede i trgovine Ljubiša Dimitrijević.