Obnova fabrike stočne hrane
Fabrika stočne hrane, u Natalincima kod Topole, biće obnovljena posle 11 godina, izjavio je predsednik opštine Topola Dragan Jovanović.
Prema njegovim rečima, fabriku je preuzeo kragujevački „Agromarket“ koji je već uložio 30 miliona dinara, a do kraja leta, kada se planira svečano otvaranje, izdvojiće dodatnih 60 miliona za njeno obnavljanje.
Jovanović podseća da je „Agromarket“ jedna od najuspešnijih firmi u Srbiji koja se, između ostalog, bavi proizvodnjom i plasmanom stočne hrane.
On je ocenio da je zato realno očekivanje pospešivanja razvoja tog podrudničkog kraja, jer će zemljoradnicima iz Natalinaca i okolnih sela biti obezbeđen otkup njihovih proizvoda, a u obnovljenoj fabrici posao će nači 30-tak radnika.