
Stiže AI Barbika? Mattel će sa OpenAI praviti pametne igračke
Mattel je najavio partnerstvo sa kompanijom za veštačku inteligenciju OpenAI s ciljem zajedničkog razvoja igračaka i igara koje pokreće generativna veštačka inteligencija. Ova američka kompanija, poznata po svom portfoliju ikoničnih brendova kao što su Barbie, Hot Wheels, Fisher-Price, American Girl, Thomas & Friends, UNO i drugi, saopštila je da saradnja ima za cilj da deci obezbedi AI iskustva prilagođena njihovom uzrastu, sa posebnim fokusom na inovacije, bezbednost i privatnost.
Kompanija je navela da će rad sa OpenAI-jem podržati razvoj proizvoda i iskustava zasnovanih na veštačkoj inteligenciji. Iako konkretni detalji još nisu poznati, prvi proizvod iz ove saradnje očekuje se do kraja godine – verovatno AI-verzija Barbike.
„Svaki naš proizvod i iskustvo osmišljeni su da inspirišu obožavaoce, zabave publiku i obogate živote kroz igru. Veštačka inteligencija ima moć da proširi tu misiju i omogući našim brendovima da dopru do potrošača na nove i uzbudljive načine. Naša saradnja sa OpenAI-jem omogućiće nam da iskoristimo nove tehnologije kako bismo učvrstili lidersku poziciju u inovacijama i osmislili nove oblike igre,“ izjavio je Džoš Silverman, glavni direktor franšize u Mattelu.
Matel za dan RASPRODAO Maraja Keri barbiku: Fanovi hoće još (FOTO)
Pored razvoja igračaka i igara, saradnja se proširuje i na unutrašnje poslovanje Mattela. Kompanija je najavila da će usvojiti napredne AI alate kompanije OpenAI, uključujući i ChatGPT Enterprise, kako bi unapredila razvoj proizvoda, podržala kreativne ideje i produbila angažman potrošača sa svojim brendovima.
Izvor: BIZLife
Foto: Unsplash