Prva strana investicija u Kuršumliji

Izraelska kompanija „Wood feel“ pokrenuće od oktobra proizvodnju nameštaja u Kuršumliji, što je prva strana investicija u tom gradu.

Kako je agenciji Beta rekao direktor te kompanije Ran Aviao, nameštaj za svetsko tržište biće proizvođen u saradnji sa preduzećem „Simpo ŠIK“ koje će proizvoditi šper ploču od hrastovog drveta.

„Koristićemo najsavremeniju tehnologiju u proizvodnji nameštaja. Plan je da u narednih 90 dana bude završena adaptacija zgrade bivše konfekcije ‘7. juli’, hala za proizvodnju i montaža mašina i opreme“, kazao je direktor izraelske kompanije.

Navodeći da je već angažovano petoro radnika, Ran Aviao je najavio da će u početnom periodu biti angažovano oko stotinu radnika kao i da će veća grupa radnika ubrzo biti poslata na obuku u Izrael.

„Imamo razvojni program koji predviđa kontinuirano povećanje proizvodnje i zapošljavanje novh radnika“, kazao je direktor kompanije „Wood feel“ i najavio da će nameštaj proizveden u Kuršumliji najpre biti predstavljen na Sajmu nameštaja u SAD.

Navodeći da je reč o prvoj stranoj investiciji u Kuršumliji, predsednik opštine Radoljub Vidić ocenio je da je zapošljavanje 100 radnika u tom gradu „isto kao je posao dobilo 10.000 ljudi u Beogradu“.

„Svaki zaposleni radnik za nas mnogo znači jer u opštini imamo oko 30 odsto nezaposlenih“, kazao je Vidić i dodao da je važno što će i renoviranje prostora u kome će biti smeštena nova fabrika, raditi domaće firme.

On je izrazio očekivanje da otvaranje nove fabrike u Kuršumliji dovesti do smanjenja broj korisnika socijalne pomoći i Narodne kuhinje koju po podacima lokalnog Crvenog krsta, koristi više od 200 otpuštenih radnika nekadašnje Modne konfekcije „7. juli“ koja je privatizovana.

Izvor: Beta

Foto: Pixabay

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE