
Novo izdanje BIZLife Magazina: Pogled u budućnost biznisa i ekonomije
Novo izdanje BIZLife Magazina je pred vama! U ovom 138. broju donosimo vam pregršt zanimljivih priča, intervjuaa i najnovijih trendova iz sveta biznisa, tehnologije i održivog poslovanja.
U fokusu ovog broja je predstojeći Kopaonik biznis forum, a ljudi iz sveta biznisa su sa nama podelili sve aktuelnosti iz svojih oblasti delovanja.
Dok inflacija i nelojalna konkurencija otežavaju poslovanje, srpski preduzetnici traže bolji pristup subvencijama, olakšice za proizvodnju i veće tržišne kontrole. Iz ovog razloga, u razgovoru za BIZLife, oni ističu to da, uprkos svim izazovima, veruju u bolje dane, uz optimizam da će podrška države i regulacija tržišta omogućiti stabilniji rast i razvoj privrede.
Centralno mesto na naslovnoj strani u novom izdanju BIZLife Magazina zauzima Marko Carević, generalni direktor kompanije Ananas e-commerce. U tri godine poslovanja, Ananas je postao prepoznatljiv e-commerce lider u regionu, neprestano postavljajući nove standarde u onlajn trgovini.
„Pokretanje Ananasa u Srbiji donelo je brojne izazove – od izgradnje tržišta koje je tek počelo da se oblikuje, preko unapređenja logističkih kapaciteta, do stalnog prilagođavanja očekivanjima kupaca. Izazovi su zahtevali posvećenost, inovacije i stalno učenje kako bi se kreirao stabilan ekosistem onlajn trgovine“, govori Carević za naš Magazin.
Šta smo vam još pripremili?
KBF RAZGOVOR S POVODOM
Ekonomija Balkana između stabilnosti i neizvesnosti.
Kako fiskalna disciplina, strukturne reforme i EU integracije mogu podstaći ekonomski rast Zapadnog Balkana u neizvesnom globalnom okruženju?
KBF SPECIJAL
Put ka održivoj gradnji.
Kompanije CRH grupe na Zapadnom Balkanu kreiraju održivu budućnost.
Decenija partnerstva kompanije Mastercard i Kopaonik biznis foruma.
KBF KOMENTAR
Hoćemo biti lideri ili samo nemi posmatrači?
MARKETING
Dm drogerie markt – autentičnost i iskrenost kao strategija za uspeh
MALI U SVETU VELIKIH
Najbolje univerzalne slušalice na svetu prave se u Zaječaru
Intervju
Marko Janketić: Koliko imam, toliko dam – a to je uvek sve

Zašto je razdvajanje pasivne i aktivne opreme postalo standard u industriji i kako optimizuje resurse?
Izvor: BIZLife/M.S.
Foto: BIZLife