Deca, Kina, telefon

Norveška stopira usvajanje dece iz azijskih zemalja

Norveške vlasti su odlučile da obustave proces usvajanja dece sa Filipina, Tajvana, iz Tajlanda i Južne Koreje, zbog više navodno ilegalnih slučajeva, navodi list VG.

Većina dece koja su usvojena u Norveškoj stigla su iz Južne Koreje, Tajlanda, Kolumbije, sa Tajvana i Filipina, navodi AP.

Šef norveške Direkcije za decu, mlade i porodična pitanja Hege Nilsen izjavila je da je potrebno preispitati sistem usvajanja, posle medijskih tvrdnji o ilegalnim postupcima. Navodi se da su neka deca sa Filipina prodata i da imaju falsifikovane krštenice.

U novembru je Direkcija zabranila usvajanje dece sa Madagaskara, zbog mogućnosti da se ne poštuju međunarodni standardi.

Norveška ima tri privatne agencije koje se bave usvajanjem dece iz Tajlanda, Južne Koreje, Južne Afrike, Mađarske, Bugarske, Češke, Kolumbije, Perua, sa Tajvana i Filipina.

Izvor: 021, FoNet

Foto: Pixabay

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE